h2owipes vs. WaterWipes. Zamiennik lepszy od oryginału?

 Idealny zamiennik dla chusteczek WaterWipes.

Kiedy chodzi o pielęgnację dziecka wychodzę z założenia, że im mniej, tym lepiej. Sama jestem alergikiem więc od dawna staram się wybierać kosmetyki, które mają w sobie jak najmniej chemii i jak najkrótszy skład. Chusteczki nawilżane to jeden z tych produktów, których skład potrafi się ciągnąć kilometrami. Dlatego, od zawsze wiedziałam, że w pielęgnacji synka postawię na tzw. chusteczki wodne. W ich składzie znajdziesz tylko wodę oraz ekstrakt z cytrusów, który działa jak naturalny konserwant.

Najbardziej znane na rynku, w tej kategorii, są chusteczki WaterWipes. Wybraliśmy więc właśnie je. Mieliśmy krótkie przygody z innymi tego typu produktami, ale za każdym razem kończyło się to reakcją alergiczną w postaci zaczerwienionej i podrażnionej skóry. Setki opakowań później zaczęłam się zastanawiać czy nie ma jakiejś alternatywy dla WaterWipes. Cena tych chusteczek jest dość wysoka (13.99 zł za opakowanie 60 szt.), a przy małym dziecku trochę się jednak ich zużywa. To oznacza, że niektórzy zrezygnują z zakupu tylko i wyłącznie ze względu na cenę. Co prawda chusteczki wodne są warte każdej wydanej na nie złotówki, ale rozumiem, że dla niektórych może być to zbyt duży wydatek.

Mam jednak dla Ciebie fantastyczną wiadomość. Znalazłam idealny zamiennik dla chusteczek WaterWipes. Mowa o polskim produkcie - H2OWipes. Powiem więcej - H2OWipes są lepsze od oryginału. Zaraz Ci powiem, dlaczego tak uważam.

CENA

WaterWipes możemy kupić online taniej niż stacjonarnie. Cena w sklepach internetowych oscyluje w okolicach 10-11 zł. H2OWipes dostaniemy już za niecałe 8 zł. Różnica jak widać jest dość znaczna.

DOSTĘPNOŚĆ

To jedyny minus H2OWipes. Nie widziałam ich w sklepach stacjonarnych. Z drugiej strony nie pamiętam, kiedy ostatnio byłam w galerii handlowej, więc może jednak gdzieś są dostępne. W każdym razie w dobie pandemii nasze przyzwyczajenia znacząco się zmieniły. Zakupy online są więc na porządku dziennym. Także chyba nie do końca możemy uznać dostępność za minus H2Owipes.

OPAKOWANIE

W obu przypadkach mamy do czynienia z klasycznym plastikowym opakowaniem. Plusem H2OWipes jest zamknięcie z klapką. Dzięki czemu chusteczki nie wysychają. Jeśli chodzi o WaterWipes to, niestety praktycznie zawsze, po kilku użyciach nie można już ich zakleić. 

I tu i tu zdarza się, że sięgając po jedną chusteczkę wyciągamy ich kilka na raz, ale to chyba ogólna przypadłość wszystkich tego typu produktów.

SKŁAD

Oba produkty nasączone są wyłącznie wodą i ekstraktem z grejpfruta. Znaczące różnice widać dopiero w samej chusteczce. H2OWipes wykonane są w 100% z bawełny, co czyni je całkowicie biodegradowalnymi. Natomiast WaterWipes to 80% poliestru i 20% wiskozy, a więc w większości wykonane są z materiału syntetycznego, co sprawia, że nie są biodegradowalne. Różnice wyczuwalne są w dotyku. H2OWipes są bardziej miękkie i przyjemne dla skóry. Poziom nasączenia chusteczek jest porównywalny. 

Podobno od stycznia tego roku WaterWipes produkowane są w 100% z wiskozy, dzięki czemu one również będą biodegradalne. Póki, co ta wersja nie jest jeszcze dostępna na naszym rynku. Porównanie dotyczy więc opcji, która jest obecnie osiągalna dla polskiego konsumenta.

POZYTYWNE ZASKOCZENIE

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona chusteczkami H2OWipes. Nie sądziłam, że uda mi się znaleźć zamiennik dla WaterWipes, a co dopiero odpowiednik, który jest lepszy od oryginału. W dodatku jest to produkt polski, a w tych trudnych, pandemicznych czasach warto wspierać polskich przedsiębiorców. Z czystym sumieniem polecam.