7 rzeczy, które odmienią twoje życie w ciągu najbliższego roku.

7 rzeczy, które odmienią twoje życie w ciągu najbliższego roku.

Nadszedł luty, a to oznacza, że hasło "nowy rok, nowa ja" zdążyło się już lekko zakurzyć. W siłowniach powoli robi się luźniej. Pozostają tylko najwytrwalsi. Część z nas niedługo w ogóle zapomni o spisanych postanowieniach. Jeśli chodzi o mnie to noworoczne postanowienia już dawno straciły dla mnie na wartości. Odnoszę wrażenie, że "postanowienie" ma już z góry w sobie zakodowane, że jest to coś, co w sumie chciałybyśmy zrobić, ale właściwie to nie wiadomo czy kiedykolwiek to zrobimy. Właśnie dlatego zdecydowanie bardziej wolę planować niż postanawiać. Jeśli chcę coś zrobić to po prostu rozpisuję plan działania i od razu wdrażam go w życie. Nie ma na co czekać, bo prawda jest taka, że nigdy nie ma idealnego momentu, by coś zrobić. Zawsze znajdzie się jakaś wymówka. Niedawno pisałam o tym, że postanowienia noworoczne są przereklamowane, ale to wcale nie znaczy, iż uważam, że nie warto wprowadzać zmian w swoim życiu. Wręcz przeciwnie. Istnieje aż 7 rzeczy, które sprawią, że Twoje życie diametralnie się zmieni i to w zaledwie 365 dni. 

POWIEDZ "ŻEGNAJ" TOKSYCZNYM LUDZIOM

Zakończenie wszelkiego rodzaju toksycznych relacji i pożegnanie ludzi, którzy nie wnoszą do Twojego życia żadnej pozytywnej energii jest najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla siebie i swojego dobrego samopoczucia. Oczywiście nie zawsze jest to proces łatwy i przyjemny - szczególnie jeśli takim wampirem energetycznym okazuje się bliski znajomy lub ktoś z rodziny. Niestety tylko tak możesz uwolnić się od negatywnych emocji, którymi zatruwają twoje życie tacy ludzie. Jeśli z jakiejś przyczyny nie możesz odciąć się od takiej osoby w 100% to postaraj się, chociaż rozluźnić dotychczasową relację i ograniczyć kontakty do minimum. Błyskawicznie zauważysz różnicę - w końcu wróci twoja pozytywna energia i motywacja do działania. 

Pamiętaj również, by nigdy nie przejmować się, kiedy ktoś mówi, że Ci się nie uda, że coś nie jest dla Ciebie i lepiej, byś poszła inną, polecaną przez kogoś, drogą. Mam taką zasadę, że nie słucham rad ludzi, którzy nigdy nie mieli do czynienia z branżą, w której działam i którzy nie chcą osiągnąć tego samego co ja. Skoro ktoś się na czymś nie zna, a jego plany i marzenia są dalekie od moich to jakim cudem jego rada w tej dziedzinie miałaby być, dla mnie, cenna? Słuchaj i ucz się tylko od ludzi, którzy osiągnęli lub dążą do osiągnięcia tego, co Ty. To właśnie oni dadzą Ci tak potrzebnego do działania motywacyjnego kopa. 

PRZESTAŃ NARZEKAĆ I DOCEŃ WŁASNE SZCZĘŚCIE

Wieczne narzekanie zatruwa nasze życie nie mniej niż toksyczni ludzie. Owszem każda z nas ma czasem gorszy dzień i lubi sobie ponarzekać, ale mam wrażenie, że Polacy to jedni z najbardziej narzekających ludzi na świecie. Narzekamy na dosłownie wszystko. Pada śnieg? No mogłoby już przecież nie padać. Zimą śnieg? Jak to w ogóle możliwe. Czemu nie ma jeszcze wiosny? Po co nam ta zima w ogóle. Słońce i upały? Serio, musi być tak gorąco? Kto może normalnie funkcjonować jak na zewnątrz jest ponad 30 stopni? Sąsiadka kupiła nowy samochód? A widziałaś, ona ma nowe auto ciekawe skąd na to wzięła. Na pewno robi jakieś przekręty, przecież normalnie nie da się tyle zarabiać... i tak dalej. Niestety jesteśmy narodem narzekającym na wszystko i wszystkich. Mogę się założyć, że znasz przynajmniej jedną osobę, która narzeka na wszystko, co ją otacza, ale wcale nie dąży do zmian. Nie robi nic co sprawiłoby, że żyłoby się jej lepiej. Lubimy narzekać dla samego narzekania. To trochę jak sport narodowy. Spotykamy się i narzekamy, zamiast podzielić się np. naszymi sukcesami. Tylko że w naszym kraju ludzie przecież nie lubią tych, którzy odnieśli sukces. Może więc najwyższy czas to zmienić i przestać narzekać? Uważam, że nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej. Poza tym zawsze, absolutnie zawsze, znajdzie się ktoś, kto ma gorzej od nas. Przestań więc w końcu narzekać i doceń to, co masz. Pozytywne nastawienie sprawi, że nie tylko inaczej zaczniesz postrzegać świat, ale przyciągniesz także odpowiednich ludzi. 

POZNAJ POTĘGĘ SAMOTNOŚCI

Nie, nie mówię, że masz od razu odciąć się od wszystkich i zamknąć w szałasie na środku pustyni. Nie taki rodzaj samotności mam na myśli. Samotność to w ogóle nie do końca adekwatne słowo. Słowo samotność przesycone jest negatywną energią - osoba samotna to ktoś opuszczony przez innych, smutny i zgorzkniały. Odmień więc postrzeganie samotności i dorób do niej pozytywną ideologię. Naucz się przebywać sama ze sobą. Postaraj się poświęcać sobie, chociaż 15 minut dziennie. Jeśli masz więcej czasu - świetnie - im więcej, tym lepiej. Dzięki temu lepiej poznasz siebie i swoje potrzeby. W dzisiejszych czasach niestety nadal wiele osób przywiązuje zbyt dużą uwagę do tego, co mówią i sądzą inni ludzie. Żyjemy tak, jak ktoś chce, byśmy żyły. Przez to nie tylko się ograniczamy, ale tracimy kontrolę nad własnym życiem. Zapominamy w tym wszystkim, że to nasze potrzeby są najważniejsze i że powinnyśmy je przedkładać nad potrzebami innych. Odrobina kontrolowanej samotności na pewno pomoże Ci nabrać dystansu i spojrzeć na wszystko z innej perspektywy. 

7 rzeczy, które sprawią, że twoje życie zmieni się w zaledwie 365 dni.

UCZ SIĘ NA BŁĘDACH

Każda z nas popełnia błędy, więc nie ma co biczować się za każdym razem, kiedy ponosimy porażkę. Nawet najlepszym zdarzają się potknięcia. Ludzie, którzy odnieśli sukces, dotarli na szczyt nie dlatego, że im się udało, ale dlatego, że ciężko na to pracowali, a po drodze traktowali każdy błąd jako naukę na przyszłość. Zastanów się, co zrobiłaś źle i wyciągnij z tego wnioski, tak by drugi raz na pewno już nie popełnić tego samego błędu. Nie tylko nauczysz się czegoś nowego, ale w końcu przestaniesz żyć w ciągłym stresie. Mały błąd nie będzie już oznaczał końca twojego świata, a kolejne wzbogacające Twoje życie i karierę doświadczenie. 

DAJ Z SIEBIE WSZYSTKO

Chciałabyś robić lepsze zdjęcia? Nauczyć się grać na pianinie? Dowiedzieć się w końcu jak obsługiwać Lightroom? Wybierz jedną umiejętność, którą chciałabyś rozwinąć i daj z siebie wszystko w tej właśnie dziedzinie. Poświęć swój wolny czas na to, by doskonalić swoje umiejętności. Nie popełniaj jednak błędu, którym jest branie sobie na barki zbyt wiele na raz. Przecież dobrze wiesz, że wtedy to się nie uda. Zaczniesz kilka projektów i żadnemu nie poświęcisz tyle czasu ile byś chciała. Wybierz więc jedną rzecz, której chciałabyś się nauczyć i całą swoją energię poświęć tylko temu. Za jakiś czas może się okazać, że nie tylko stałaś się ekspertem, ale znalazłaś nową ścieżkę kariery, która da Ci nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim satysfakcję. 

NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ

Ustal realne cele, rozpisz plan i od razu zacznij działać. Nie pozwól, żeby wymówki oraz zdanie innych przeszkodziło Ci w realizacji marzeń. Nie daj sobie wmówić, że Ci się nie uda. Ludziom, którzy odnieśli sukces nic się nie udało. Oni na wszystko zapracowali. Poświecili tysiące godzin ciężkiej pracy i nigdy nie kwestionowali swoich wyborów. Zacznij dążyć do celu i nie zważaj na potknięcia oraz porażki, jakie pojawią się na Twojej drodze. Za rok podziękujesz sobie za to, że w końcu wzięłaś sprawy w swoje ręce i nie odpuściłaś. To niesamowite uczucie, kiedy zdajesz sobie sprawę, że właśnie zrealizowałaś kolejny punkt na swojej liście marzeń. 

DOBRE SAMOPOCZUCIE TO KLUCZ DO SUKCESU

Nic tak nie poprawia humoru, jak dobry wycisk na siłowni. Regularna aktywność fizyczna sprawi, że poprawi się nie tylko twoja kondycja fizyczna, ale przede wszystkim Twoje zdrowie i samopoczucie. Nie musisz od razu rzucać się na głęboką wodę i trenować, na siłowni, siedem razy w tygodniu. Wystarczy, że każdego dnia poświęcisz, chociaż pół godziny na aktywność fizyczną. Dzięki temu nie tylko będziesz dobrze się czuła, ale przede wszystkim znacznie podskoczy Twój poziom energii. Nie ma nic lepszego niż 30-minutowy trening z samego rana. Człowiek od razu czuje więcej motywacji do działania. Poza tym nic nie liczy się bardziej niż zdrowie. 

Jak widzisz wcale nie musisz spisywać długich list z postanowieniami. Możesz za to w bardzo prosty sposób realnie wpłynąć na swoje życie. Te 7 małych zmian ma naprawdę wielką moc i gwarantuję Ci, że diametralnie odmienią cały Twój świat w zaledwie 365 dni. Chyba warto więc spróbować, bo możesz jedynie zyskać. 

Czy jest jakaś zmiana, której dokonałaś w ostatnim czasie, a która znacząco wpłynęła na twoje życie (oczywiście w sensie pozytywnym)?