5 lifestyle'owych aplikacji, które warto mieć na swoim telefonie.

Lifestyle'owe aplikacje, które warto mieć na telefonie.

Technologia zdecydowanie zdominowała nasze czasy. Nikogo już nie dziwi wszechobecny widok ludzi z komórkami w rękach. Z telefonów korzystają już nawet kilkuletnie dzieci. Skoro urządzenia te towarzyszą nam każdego dnia warto wykorzystać ich możliwości do maksimum i zainstalować aplikacje, które nie tylko ułatwią, ale także uprzyjemnią każdy dzień. Poniżej znajdziesz 5 lifestyle'owych aplikacji, które warto mieć na swoim telefonie. 

Aplikacja Shazam.
SHAZAM
(dostępność: iOS / Android)
Aplikacja do wyszukiwania muzyki - Shazam.
Zapewne nie raz zdarzyło Ci się usłyszeć genialny kawałek czy to w radiu, sklepie czy nawet w filmiku na YT, ale nie wiedziałaś, jaki jest jego tytuł, ani kto jest jego autorem. Właśnie z takich sytuacji zrodził się Shazam, czyli aplikacja, która pomoże Ci w odnalezieniu poszukiwanej muzyki. Wystarczy, że włączysz aplikację wtedy, kiedy leci utwór, który Ci się podoba, a Shazam poda Ci autora, tytuł oraz link do iTunes, w którym będziesz od razu mogła go kupić. Możesz także odtworzyć próbkę danego utworu i dodać go później do swojej playlisty na Spotify. Co ciekawe możesz użyć aplikacji nawet wtedy, kiedy nie masz dostępu do internetu. Wystarczy, że uruchomisz aplikację by mogła posłuchać danego utworu, który następnie zapamięta i rozpozna jak tylko będziesz w zasięgu wi-fi. Nie zliczę ile razy dzięki Shazam udało mi się odszukać świetne kawałki, których znalezienie nie byłoby takie łatwe, gdyby nie ta aplikacja.

Aplikacja Instagram.
INSTAGRAM
(dostępność: iOS / Android)
Konto na Instagramie.
Chyba nie ma osoby, która nie znałaby tej aplikacji. Instagram podbił, w końcu, także i nasz kraj. Co prawda, od kiedy został wykupiony przez Facebooka, a ten wprowadził swoje algorytmy wielu narzeka na zmiany, ale mimo wszystko Instagram nie traci na popularności. Kiedyś dzień zaczynało się od przejrzenia nagłówków gazet, a teraz od scrollowania zdjęć na tablicy Instagrama. To zdecydowanie moja ulubiona platforma Social Media - znajdziesz tam nie tylko piękne zdjęcia, ale także świetnych ludzi. 

Aplikacja Pinterest.
PINTEREST
(dostępność: iOS / Android)
Konto na Pinterest.
Mam wrażenie, że Pinterest nadal nie jest dostatecznie doceniany w Polsce. Nadal wiele osób nie wie nawet o jego istnieniu, a Ci którzy wiedzą niespecjalnie orientują się w jakim celu mieliby używać tej aplikacji. Tymczasem warto zapoznać się z Pinterestem, bo jest niezgłębioną skarbnicą inspiracji. Aplikacja ta plasuje się na drugim miejscu, zaraz za Google, jeśli chodzi o wyszukiwarki. Tak dobrze czytasz, wyszukiwarki, bo znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz. Nie wiesz co przygotować na obiad? Skorzystaj z Pinteresta, tam na pewno znajdziesz coś pysznego. Pomysł na makijaż? Jak otworzyć własną firmę? Jak mrozić zioła? Przepis na smoothie? Odpal appkę Pinteresta gdzie znajdziesz odpowiedzi na te i wiele innych zapytań. Jeśli szukać inspiracji to właśnie tam. 

Aplikacja Tidal.
TIDAL
(dostępność: iOS / Android)
Playlista Tidal.
Jeśli, tak jak ja, nie wyobrażasz sobie dnia bez muzyki to Tidal jest wprost stworzony dla Ciebie. Dzięki tej aplikacji masz dostęp do swoich ulubionych utworów muzycznych o każdej porze i w każdym miejscu. Wszystkie nowości pojawiają się tu błyskawicznie. Możesz tworzyć swoje playlisty oraz ściągać albumy, by móc je słuchać także offline. Tym samym cały czas masz przy sobie wszystkie ulubione albumy muzyczne.

Aplikacja Snapseed.
SNAPSEED
(dostępność: iOS / Android)
Obróbka zdjęć w aplikacji Snapseed.
To aplikacja, która uratuje nawet nieudane zdjęcie. Snapseed to appka do obróbki zdjęć, która nie dość, że jest darmowa to oferuje ogromną ilość funkcji. Można powiedzieć, że to taki kieszonkowi Photoshop. Przydatny nie tylko dla fanów Instagrama. 

To zdecydowanie top 5 moich ulubionych aplikacji, których używam na co dzień. Jakie są Twoje ulubione lifestyle'owe appki?