5 lifestyle'owych aplikacji, które warto mieć na swoim telefonie.

Lifestyle'owe aplikacje, które warto mieć na telefonie.

Technologia zdecydowanie zdominowała nasze czasy. Nikogo już nie dziwi wszechobecny widok ludzi z komórkami w rękach. Z telefonów korzystają już nawet kilkuletnie dzieci. Skoro urządzenia te towarzyszą nam każdego dnia warto wykorzystać ich możliwości do maksimum i zainstalować aplikacje, które nie tylko ułatwią, ale także uprzyjemnią każdy dzień. Mówiłam już o aplikacjach, które pomogą osiągnąć fitnessowy sukces, więc przyszedł czas na coś z kategorii lifestyle. Poniżej znajdziecie 5 lifestyle'owych aplikacji, których używam na co dzień.

SHAZAM
(dostępność: iOS / Android)
Zapewne nie raz zdarzyło Wam się usłyszeć genialny kawałek czy to w radiu, sklepie czy nawet w filmiku na YT, ale nie wiedziałyście, jaki jest jego tytuł, ani kto jest jego autorem. Właśnie z takich sytuacji zrodził się Shazam, czyli aplikacja, która pomoże Wam w odnalezieniu poszukiwanej muzyki. Wystarczy, że włączycie aplikację wtedy, kiedy leci utwór, który Wam się podoba, a Shazam poda Wam autora, tytuł oraz link do iTunes, w którym będziecie od razu mogły go kupić. Możecie także odtworzyć próbkę danego utworu i dodać go później do Waszej playlisty na Spotify. Co ciekawe możecie użyć aplikacji nawet wtedy, kiedy nie macie dostępu do internetu. Wystarczy, że uruchomicie aplikację by mogła posłuchać danego utworu, który następnie zapamięta i rozpozna jak tylko będziecie w zasięgu wi-fi. Nie zliczę ile razy dzięki Shazam udało mi się odszukać świetne kawałki, których znalezienie nie byłoby takie łatwe, gdyby nie ta aplikacja.

INSTAGRAM
(dostępność: iOS / Android)
Chyba nie ma osoby, która nie znałaby tej aplikacji. Instagram podbił, w końcu, także i nasz kraj. Co prawda, od kiedy został wykupiony przez Facebooka, a ten wprowadził swoje algorytmy wielu narzeka na zmiany, ale mimo wszystko Instagram nie traci na popularności. Kiedyś dzień zaczynało się od przejrzenia nagłówków gazet, a teraz od scrollowania zdjęć na tablicy Instagrama. To zdecydowanie moja ulubiona platforma Social Media - znajdziecie tam nie tylko piękne zdjęcia, ale także świetnych ludzi. 

PINTEREST
(dostępność: iOS / Android)
Mam wrażenie, że Pinterest nadal nie jest dostatecznie doceniany w Polsce. Nadal wiele osób nie wie nawet o jego istnieniu, a Ci którzy wiedzą niespecialnie orientują się w jakim celu mieliby używać tej aplikacji. Tymczasem warto zapoznać się z Pinterestem, bo jest niezgłębioną skarbnicą inspiracji. Aplikacja ta plasuje się na drugim miejscu, zaraz za Google, jeśli chodzi o wyszukiwarki. Tak dobrze czytacie, wyszukiwarki, bo znajdziecie tam wszystko, czego potrzebujecie. Nie wiecie co przygotować na obiad? Skorzystajcie z Pinteresta, tam na pewno znajdziecie coś pysznego. Pomysł na makijaż? Jak otworzyć własną firmę? Jak mrozić zioła? Przepis na smoothie? Odpalcie appkę Pinteresta gdzie znajdziecie odpowiedzi na te i wiele innych zapytań. Jeśli szukać inspiracji to właśnie tam. 

TIDAL
(dostępność: iOS / Android)
Jeśli, tak jak ja, nie wyobrażacie sobie dnia bez muzyki to Tidal jest wprost stworzony dla Was. Dzięki tej aplikacji macie dostęp do swoich ulubionych utworów muzycznych o każdej porze i w każdym miejscu. Wszystkie nowości pojawiają się tu błyskawicznie. Możecie tworzyć swoje playlisty oraz ściągać albumy, by móc je słuchać także offline. Tym samym cały czas macie przy sobie wszystkie ulubione albumy muzyczne.

SNAPSEED
(dostępność: iOS / Android)
To aplikacja, która uratuje nawet nieudane zdjęcie. Snapseed to appka do obróbki zdjęć, która nie dość, że jest darmowa to oferuje ogromną ilość funkcji. Można powiedzieć, że to taki kieszonkowi Photoshop. Przydatny nie tylko dla fanów Instagrama. 

To zdecydowanie top 5 moich ulubionych aplikacji, których używam na co dzień. Jakie są Wasze ulubione lifestyle'owe appki?