Jak zmotywować się do ćwiczeń?

Jak zmotywować się do ćwiczeń?

W dążeniu do pięknej i zdrowej sylwetki najważniejsze jest postawienie pierwszego kroku. Niestety to właśnie początki są najtrudniejsze. Często brak nam motywacji do tego, by w ogóle rozpocząć ten proces. Choć marzy nam się idealna figura to opuszczenie przytulnego kanapowego kącika urasta do rangi misji niewykonalnej. Jak zatem rozpocząć swoją przygodę z treningami i zmotywować się do regularnego ćwiczenia? Wystarczy kilka prostych kroków, które nie tylko ułatwią Ci podjęcie prawidłowej decyzji, ale także upewnią Cię w przekonaniu, że Twój wybór był słuszny.

TRENINGOWY KUMPEL

Nikt tak nie motywuje jak druga osoba. Dlatego też znajdź koleżankę/kolegę, których celem także jest wypracowanie ładnej sylwetki albo namów męża czy żonę, siostrę lub brata, aby towarzyszyli Ci w Twojej drodze do lepszej wersji Ciebie. Trenujcie razem i nawzajem się motywujcie. Dzięki treningowemu kumplowi, kiedy do głowy przyjdzie Ci myśl, żeby odpuścić trening będzie Ci trudniej odmówić. To sprawi, że nie odpuścisz tak łatwo, a dodatkowo będzie Ci raźniej, kiedy nie będziesz skazana na treningi w samotności.

Aktywność fizyczna - skąd brać motywację?

MOTYWUJĄCA SIŁA MUZYKI

Muzyka jest idealnym motywatorem. Dobrze skomponowana lista utworów może dać niesamowitego kopa do działania. W momencie, kiedy już masz ochotę zakończyć trening odpowiednia muzyka może sprawić, że nabierzesz mocy, zamiast ją tracić. Skomponuj własną playlistę energetycznych kawałków, które zmotywują Cię do działania. 

Sposoby na to by zmotywować się do treningów.

GRUPA WSPARCIA

Jeśli potrzebujesz dodatkowej dawki motywacji lub nie udało Ci się znaleźć odpowiedniego treningowego kumpla to idealnym sposobem na znalezienie wsparcia jest zapisanie się do fitnessowej grupy np. na Facebooku. Tam będziesz mogła powymieniać się doświadczeniami z innymi osobami, które na pewno dodadzą Ci potrzebnego wsparcia, kiedy będziesz tego najbardziej potrzebować. Przejrzyj więc internetowe zasoby i znajdź grupę wsparcia odpowiadającą Twoim potrzebom i wymaganiom. 

LUDZKIE HISTORIE

Świetnym pomysłem na uzyskanie dziennej dawki motywacji jest śledzenie fitnessowej przygody innych. Idealnym miejscem do tego jest Instagram, gdzie znajdziesz tysiące kont, na których ludzie dzielą się swoim życiem - swoimi sukcesami i porażkami. Według mnie to najlepsza motywacja - kiedy widzę zdjęcie przed i po myślę: "skoro ona mogła to dlaczego nie ja" - ciężka praca jednak się opłaca i nawet małe potknięcia nie są w stanie zniweczyć tego, co już osiągnęłam. Telefon w dłoń - czas na poszukiwania Instagramowych motywacji. 

Motywacja do ćwiczeń - skąd ją wziąć?

FIT GURU

Gdyby jednak, mimo wszystko, nadal brakowało Ci motywacji to zajrzyj także na fanpage oraz konto Instagramowe fitnessowych guru, czyli trenerek, które nie tylko znają się na tym, co robią, ale także chętnie dzielą się swoją wiedzą z innymi. Osobiście polecam obserwować Annę Lewandowską (Instagram / Facebook) oraz Kaylę Itsines (Instagram / Facebook), które nie tylko dadzą Wam motywacyjnego kopa, ale sprawią, że zdrowy tryb życia wejdzie Wam w krew, na stałe. 

Mam nadzieję, że od tej pory nie będziesz narzekała na brak motywacji, a kiedy jednak na chwilę Ci jej zabraknie to skorzystasz z tych kilku prostych sposobów na to, aby nie poddać się w walce o lepszą, zdrowszą wersję siebie.

A Ty jak radzisz sobie z brakiem motywacji? Korzystasz z powyższych tricków?