Fit aplikacje, które warto mieć na swoim telefonie.


Wraz z rozwojem techniki dbanie o zdrowy styl życia jest nie tylko łatwe, ale i przyjemne. W dobie smartfonów możemy zadbać o swoje zdrowie, nawet jeśli nie posiadamy karnetu na siłownie i nie wykupiliśmy prywatnych sesji z trenerem. Kluczem do osiągnięcia sukcesu może okazać się ściągnięcie aplikacji na telefon. Dzięki nim nie tylko łatwiej osiągniecie wyznaczone cele, na bieżąco będziecie monitorować swoje postępy, ale także utrzymacie, tak potrzebną do działania, motywację. Jakie zatem aplikacje wybrać, aby osiągnąć fitnessowy sukces?

Poniżej znajdziecie 5 aplikacji, z których korzystam na swojej drodze do zgubienia zbędnych kilogramów.

ENDOMONDO
(dostępność: iOS / Android)
Endomondo znają chyba wszyscy. To aplikacja, dla tych którzy chcą monitorować swoje treningi i osiągane postępy. Całość jest prosta i bardzo intuicyjna w obsłudze. Darmowa wersja daje całkiem niezłe możliwości - możemy monitorować wiele rodzai treningów w tym takie jak bieganie, jeżdżenie na rowerze, tenis, taniec, sztuki walki, ale także jogę, trening siłowy czy wspinaczkę po schodach. Możemy także ustalić konkretny cel - dystans, jaki chcemy przebiec, kalorie, jakie zamierzamy spalić oraz czas, który chcemy poświęcić danej aktywności. Endomondo ma również opcję dodawania znajomych, z którymi możemy później rywalizować - tego typu wyzwanie daje dodatkowego motywacyjnego kopa.

Endomondo było najczęściej używaną przeze mnie aplikacją do czasu aż nie kupiłam sobie opaski monitorującej aktywność. Wówczas zamieniłam Endomondo na UP, czyli aplikację dedykowaną opasce Jawbone Up. Endomondo nadal jednak jest zainstalowane na moim telefonie, gdyż używam go zawsze, kiedy wybieram się na przejażdżkę rowerem - głównie dlatego, że UP nie ma tak rozbudowanych informacji, jak choćby pokazywanie przejechanej trasy wraz z zaznaczeniem zmian w terenie. Dlatego też warto ściągnąć Endomondo nawet jeśli korzystamy z opaski monitorującej aktywność.

KALKULATOR NAWODNIENIA ŻYWIEC ZDRÓJ
(dostępność: iOS / Android)
Nigdy nie miałam większych problemów z piciem wody. Zawsze starałam się wypijać przynajmniej 1,5 litra. Jednak kiedy okazało się, że tej wody powinnam wypijać 2 razy tyle okazało się, że stanowi to dla mnie już małe wyzwanie i nie zawsze udaje mi się zaspokoić wymagane zapotrzebowanie. Dlatego też na moim telefonie pojawił się Kalkulator nawodnienia Żywiec Zdrój. Aplikacja ta jest bardzo łatwa w obsłudze - wystarczy wpisać odpowiednie parametry, a wyliczy ile płynów dziennie powinniśmy przyjmować. Następnie wystarczy wcisnąć znak "+" i wybrać odpowiedni napój z listy - oprócz wody mamy do wyboru także herbatę, kawę, sok, a nawet mleko. Dodatkowo możemy ustawić opcję przypominania o tym, że powinniśmy sięgnąć po szklankę wody. Więcej o tego typu aplikacjach przeczytacie we wpisie Woda zdrowia Ci doda.

MYFITNESSPAL
(dostępność: iOS / Android)
MyFitnessPal to świetna aplikacja, dla tych którzy dbają o sylwetkę i chcą zrzucić kilka zbędnych kilogramów. MyFitnessPal nie tylko wyliczy zapotrzebowanie kaloryczne, ale także pomoże Ci utrzymać zdrowe nawyki. Wystarczy wpisać swoje dane tj. wiek, wzrost, wagę oraz poziom aktywności fizycznej. Dodatkowo wybrać czy chcemy schudnąć, przytyć czy też utrzymać obecną wagę. Jeśli chcecie schudnąć to podajecie jeszcze wagę docelową oraz wybieracie tempo chudnięcia. Na podstawie tych informacji aplikacja wylicza Wasze dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Potem wystarczy już tylko wpisywać na bieżąco każdy posiłek i wykonany trening. Pozwoli to na kontrolowanie przyjmowanych kalorii i osiągnięcie sukcesu w odchudzaniu.

MyFitnessPal było moją ulubioną aplikacją tego typu dopóki nie kupiłam opaski monitorującej aktywność - aplikacja UP, która jest dedykowana opaskom Jawbone Up łączy w sobie zalety MyFitnessPal oraz Endomondo. 

FITNOTEQ
(dostępność: iOS / Android)
Fitnoteq to zbiór różnego rodzaju treningów, które pogrupowane są według trenerów oraz celów, jakie chcemy osiągnąć. Wybór treningów jest ogromny. Wystarczy wybrać z listy swój cel, kategorię treningu oraz jego intensywność - aplikacja wyszuka nam najlepiej dopasowane do naszych preferencji zestawy ćwiczeń. Możemy zrobić jedną serie lub połączyć kilka treningów w jedno - to już zależy tylko od naszych chęci i ilości wolnego czasu. 

PRZEPISY.PL
(dostępność: iOS / Android)
Przepisy.pl to mówiąc krótko wielka, internetowa książka kucharska. To prawdziwa skarbnica przepisów na każdą okazję. Jeśli szukacie receptury na konkretne danie wystarczy użyć wyszukiwarki, a na pewno znajdziecie coś pysznego. Dodatkowo znajdziecie tu minutnik, przelicznik miar oraz porady kulinarne. Aplikacja przyda się w dni, kiedy zupełnie nie macie pomysłu na obiad albo szukacie inspiracji na coś prostego, szybkiego i smacznego zarazem. 

To już wszystkie fit aplikacje, które znajdziecie na moim telefonie, a z których korzystam najchętniej. Używacie, którejś z nich? Jakie fit aplikacje polecacie?